Dzień 12 - Dookoła świata ? Magellan!

Sobota, 11 lipca 2015. Dookoła świata ? Magellan! Cały dzień koncentrował się na wieczornym wielkim festiwalu. Uczestnicy przed południem zostali zaskoczeni obozowym chrztem. Chrzest biszkoptów nie ominął także członków kadry, którzy jako pierwsi przebiegli tor przeszkód przygotowany w bazie. Następnie kolorowym konduktem, ze śpiewem na ustach obozowicze ruszyli na plażę, gdzie czekał na nich Neptun. Aby otrzymać nowe morskie imię należało wejść do morza i pokłonić się Neptunowi.

Dookoła świata z Ferdynandem Magellanem

Popołudniu drużyny ćwiczyły swoje festiwalowe piosenki. Rano drużynowi wylosowali wskazówki do przygotowania występu. Dlatego, że dzień upływał pod hasłem wyprawy Ferdynanda Magellana dookoła świata, festiwalowe hity dotyczyły różnych regionów/państwa świata.

Kajakiem po Redze

Popołudniu część harcerzy starszych ruszyła na niezwykłą wyprawę kajakową po Redze. Około 30 harcerzy wypłynęło z Trzebiatowa i po ponad trzech godzinach wiosłowania dotarli do Mrzeżyna. To było wyzwanie!

Festiwal Talentów

Wieczorem swoje talenty zaprezentowały najpierw załogi, a potem chętni uczestnicy. Występów indywidualnych było aż dwanaście! W kategorii drużyn zwyciężyła Zaginiona Biała Załoga prezentując piosenkę w stylu włoskim. Drugie miejsce zajęły Raki Podwodniaki śpiewając o Wielkiej Brytanii. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja grecka ? Trójkąt Bermudzki. Wśród talentów indywidualnych I miejsce zajęła Małgosia Szybisty (śpiew), wyróżnienie zajął duet ? Oliwia Bałazy i Ola Frydrych (śpiew, gra na gitarze). (phm Sonia Knapczyk)